Konsole

Zapraszamy do rejestracji


#1 2011-04-22 00:04:49

Garsa Come Back

Moderator

Zarejestrowany: 2010-08-24
Posty: 267
Punktów :   

Co to jest PSX ?

Otóżby jak to zwykle bywa, gdy coś już mocno zakorzeni się w ziemi, za cholerę nie da się tego wyplewić... Tak samo jest z członem "PSX"

   Zanim przejdziemy do setna, przytoczmy fakt iż nazwa, PSX pojawiła się wśród fanów konsoli Play Station od czasów pojawienia się odchudzonej wersji fata- starego szaraka. Hmm.. i jakoś tak niewiadomo było jak w końcu określić tą konsolę.... bo przecież wersje tzw. SLIm pojawiały się stosunkowo rzadko (jedyne co kojarze wcześniej to Pegazasy i Atarii 2600). Tak więc musiano sobie jakoś z tym poradzić i zapodano PSX!

   Dodatkowym niefartem w tej sprawie było to, że posługiwali się tym nawet czasopisma konsolowe...
Wszystko do było ok do czasu, gdy sony nie wypuściło kolejnego eksperymentu na rynek japoński----właśnie PSX---- A przecież wszystkich patenty i hasła firmowe obowiązują i praw autorskich łamać nie można- dlatego hasła PSX raczej nie używamy, no chyba że odrazu zaznaczymy iż nie mamy na mysli Play Station 1 fat


O co tyle hałasu?
Powiem szczerze, że naprawdę jest o co.  PSX w przełożeniu do PS 1, ma się tak samo jak Mercedes do ciągnika rolniczego...

http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/gfx/PS2generalfaq/psx.jpg

Co to jest PSX?
Zacznę może od tego, że mianem PSX określa się Playstation (skrót od nazwy kodowej PlayStation-X). Nie wiem dlaczego (popularność?), ale Sony zdecydowało się w ten sposób nazwać specjalną serię PS2 z wbudowanym dyskiem twardym, nagrywarką DVD itd. To co od razu rzuca się w oczy to bardzo przyjazny, hi-endowy wygląd zewnętrzny i... protoplasta XMB!. Ze względu na słabą sprzedaż, PSX nigdy nie opuścił granic Kraju Kwitnącej Wiśni.

Pod względem softa ma menu gł. rodem z PS3 9 od razu widać czym Sony się wzorowało w latach późniejszych...


"Czy na PSX można uruchamiać homebrew i kopie gier?"
Nie słyszałem o żadnym modchipie wspierającym te modele PS2 (DESR-xxxxx), odpadają również exploity M. Browna, FMCB i Swap Magic - brak tacki, brak czujników odpowiedzialnych za klapkę.

"Czy jest sens kupować taką PS2?"
Jeśli importujesz gry z Japonii (NTSC-J) i nie zależy Ci na uruchamianiu kopii gier/programów homebrew, to czemu nie? Choć ja osobiście już bym wolał kupić Xboxa, który może piękny nie jest, ale jako centrum domowej rozrywki spisuje się nieporównywalnie lepiej (XBMC!).


Pomóż mi zarobic kasę na nową konsolę_____SKOPIuj LINK I WKLEJ DO PRZEGLĄDARKI____: LINK: http://543b5c1b.linkbucks.com

Offline

 

#2 2011-04-22 09:06:12

 Snakuu

Administrator

25957573
Zarejestrowany: 2010-08-22
Posty: 150
Punktów :   
WWW

Re: Co to jest PSX ?

O kurde, nie wiedziałem. Ciągle miano PSX kojarzyłem z ps one ;d .

Offline

 

#3 2011-04-22 13:38:04

Garsa Come Back

Moderator

Zarejestrowany: 2010-08-24
Posty: 267
Punktów :   

Re: Co to jest PSX ?

heh.. Wiedziałem

i żeby nie było, to na serio pisałem te artykuły w nocy/ nad ranem i sam


Pomóż mi zarobic kasę na nową konsolę_____SKOPIuj LINK I WKLEJ DO PRZEGLĄDARKI____: LINK: http://543b5c1b.linkbucks.com

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pierwszabe.pun.pl www.bociarze.pun.pl www.swm.pun.pl www.thesims3.pun.pl www.afrodyta.pun.pl