#1 2011-12-30 00:18:52

Garsa Come Back

Moderator

Zarejestrowany: 2010-08-24
Posty: 267
Punktów :   

Rayblade- PSX/ Sega Dreamcast RECENZJA

Recenzja pochodzi z Sega Support Site- http://www.sega.private.pl/faqs

MIMO, ŻE OD PREMIERY W JAPONII MOJEJ ULUBIONEJ GRY Z GATUNKU STRATEGII TAKTYCZNEJ/RPG Z MECHAMI W ROLI GŁÓWNEJ MINEŁO JUŻ TROSZKĘ CZASU, NADAL TWIERDZĘ ŻE JEST TO POZYCJA PONADACZASOWA. TO CO UDAŁO SIĘ DEVELOPEROM Z WINKYSOFT ZASŁUGUJE NA DUŻE BRAWA I NA PEWNO NA POCHLEBNĄ RECENZJĘ. ALE PO KOLEI.

ODPALAJĄC GRĘ WITAJĄ NAS NIESAMOWICIE EFEKTOWNE DWA INTRA, KTÓRE POKAZUJĄ Z CZYM BĘDZIEMY MIEĆ DOCZYNIENIA I POWIEM SZCZERZE - NA PEWNO  NASTAWIĄ WAS DO GRY BARDZO POZYTYWNIE A GŁÓWNY UTWÓR MUZYCZNY BĘDZIECIE NUCIĆ BARDZO CZESTO POD NOSEM. NACISKAMY START I ZACZYNAMY NASZĄ MAŁĄ PRZYGODĘ.

GŁÓWNY BOHATER TOUYA - UCZEŃ JEDNEJ Z JAPOŃSKICH SZKÓŁ PRZYPADKOWO STAJE SIĘ ŚWIADKIEM POJEDYNKU WIELKICH MASZYN, NIEOCZEKIWANIE Z JEDNEJ Z NICH WYPADA PILOT, TOUYA PCHANY DZIWNYM INSTYNKTEM SIADA ZA JEGO STERAMI. JAK SIĘ OKAZUJE JEST NAPRAWDĘ DOBRYM PILOTEM I ZOSTAJE WCIĄGNIĘTY DO RÓWNOLEGŁEGO ŚWIATA, ABY TAM WYKORZYSTAĆ JEGO MOŻLIWOŚCI. PRZY OKAZJI POMÓGA TAKŻE W CIĄGNĄCEJ SIĘ W NIESKOŃCZONOŚĆ WOJNIE I STANAJE PO JEDNEJ ZE STRON KONFLIKTU. SAM SCENARIUSZ JEST DOŚĆ TRUDNY DO ZROZUMIENIA (W DODATKU ZMIENIA SIĘ W ZALEŻNOŚCI OD NASZYCH POCZYNAŃ) GDYŻ JEST PO JAPOŃSKU ALE DUŻO DOWIADUJEMY SIĘ ZE ŚLICZNYCH RĘCZNIE RYSOWANYCH ANIMACJI CG ORAZ FILMIKÓW.

CAŁA GRA JEST W ŁADNIUTKIM 2D (SZKODA ZE OTOCZENIE NIE JEST ŻYWE BO , WTEDY OCENA GRAFIKI BYŁA BY WYŻSZA, MOWA O  NP. WODZIE ITP.) I PRZEDSTAWIONA JEST Z PERSPEKTYWY ALA FFT CZY SHINING FORCE, NATOMIAST SAMA WALKA JEST ZBLIŻONA DO SERII SUPER ROBOT WARS Z TĄ RÓŻNICĄ, ŻE W RAYBLADE WSZYSTKIE ATAKI ODBYWAJĄ SIĘ W CZASIE RZECZYWISTYM I NIE MA ŻADNEGO ŁADOWANIA (I NA SZCZĘŚCIE ROBOTY NIE WYGLĄDAJĄ JAK Z TEJ SERII CZYLI "PO DEFORMACJI", LECZ PRZYPOMINAJĄ BARDZIEJ ANIME EVANGELION ORAZ GUNDAM).  MECHÓW JEST PONAD 80 I KAŻDY Z NICH MA M.IN.  2 RÓŻNE ATAKI.

http://www.segagagadomain.com/dc-covers8/rayblade-b.jpg

DO TEGO W WALCE WSPIERAMY SIĘ CZARAMI (A TO ZWIĘKSZENIE UNIKU, ODNOWY HP, MOŻEMY STOSOWAĆ RÓZNORAKIE BARIERY ITP.) ORAZ DODATKOWYMI UMIEJĘTNOŚCIAMI TZW.SKILLS (PRZYKŁADOWO MOŻEMY LATAĆ, ODNAWIAĆ AMUNICJĘ, CHRONIĆ SIĘ PRZED RÓŻNYMI ATAKAMI ITD.) ORAZ ROZWIJAMY NASZE POSTACIE I OCZYWIŚCIE NASZE ŻELAZNE MASZYNY (ZA FUNDUSZE ZDOBYTE PODCZAS WALK MOŻEMY PODNIEŚC ZDOLNOŚCI OBRONNE CZY PUNKTY ŻYCIA). SAM SYSTEM GRY JEST BARDZO PROSTY I NIE WYMAGA DUŻEJ WPRAWY. PORUSZAMY SIĘ PO HEKSACH ,ATAKUJEMY , UŻYWAMY POMOCNICZYCH TECHNIK - STANDART, EWENTUALNIE ROZMAIWAMY NA ARENIE WALKI.

WAŻNYM ELEMENTEM GRY JEST JEJ NIELINIOWOŚĆ. WIELE ZADAŃ MOŻNA ROZEGRAĆ NA RÓŻNE SPOSOBY (NIERAZ NAWET MOŻEMY PODJĄĆ WSPOMNIANĄ WCZEŚNIEJ ROZMOWĘ Z WROGIEM I PRZEKABACIĆ GO NA SWOJĄ STRONĘ!) ORAZ OBRAĆ RÓŻNE DROGI SCENARIUSZA, DZIĘKI CZEMU NAPOTKAMY MASĘ RÓŻNYCH NOWYCH POSTACI I MISJI (OKOŁO 35 ZADAŃ NA JEDEN SCENARIUSZ) ORAZ WIELE Z NICH ZAKOŃCZYMY NA RÓŻNE SPOSOBY. NIEJEDNKROTNIE BĘDZIEMY MUSIELI KOGOŚ OCHRANIAĆ, DOSTAĆ SIĘ W WYBRANE MIEJSCE CZY NAWET  UWOLNIĆ ZAKŁADNIKÓW. OCZYWIŚCIE WALKI MOŻEMY POWTARZAĆ ABY ZDOBYĆ WIĘCEJ PUNKTÓW DOŚWIADCZENIA ,WYŻSZY POZIOM CZY DODATKOWY SZMAL.

DO TEGO DOCHODZĄ JESZCZE... RÓŻNE ZAKOŃCZENIA GRY! A TO DLATEGO ZE PODCZAS GRY BĘDĄ NAM TOWARZYSZYĆ RÓŻNE PARTNERKI, DZIĘKI KTÓRYM DOSTANIEMY SPECJALNE ATAKI, ZWIĘKSZYMY SWOJE PARAMETRY BOJOWE NO I POZNAMY KOLEJNE DROGI SCENARIUSZA GRY! DO TEGO DOCHODZI JESZCZE TRYB PRIVATE, W KTÓRYM NA STATKU "ARAGUTEIA" ROZMAWIAMY Z RÓŻNYMI POSTACIAMI. DZIĘKI TYM POGADUCHOM NASZA DRUŻYNA MA CORAZ WIĘKSZE MORALE I STATYSTYKI A PANIENKI CORAZ BARDZIEJ NAS UWIELBIAJĄ (POMYSŁOWY BAJER ZNANY MIĘDZY INNYMI Z SERII SAKURA WARS).

ABY JESZCZE BARDZIEJ UMILIĆ NAM GRĘ I ŻEBYŚMY WIEDZIELI ZE KOLEJNE PRZECHODZENIE GRY NIE IDZIE NA MARNE, AUTORZY ZASERWOWALI NAM ALBUM, W KTÓRYM ZNAJDZIEMY OPISY WSZYSTKICH NAPOTKANYCH POSTACI (NAPRAWDĘ ŁADNY MANGOWY DESIGN) ORAZ MECHÓW A TAKŻE KOLEKCJE ODKRYTYCH SWIETNCYH WSTAWEK CG I NIESAMOWICIE EFEKTOWNYCH FILMIKÓW (PO PROSTU MAJSTERSZTYK PANÓW Z WINKYSOFT)!
http://www.segagagadomain.com/dc-covers8/rayblade-f.jpg

TAKŻE GRAFIKA POMIMO PROSTOTY PREZENTUJE SIĘ EFEKTOWNIE (SZCZEGÓLNIE EFEKTY ATAKÓW ORAZ ŁADNE TŁA PODCZAS PODRÓZY, DOSKONALE PRZEDSTAWIAJĄ AKTUALNE MIEJSCE WALKI LUB NASZEGO POBYTU). MIASTA ,LOKACJE OTWARTE JAK LASY, GÓRSKIE ZBOCZA SĄ NARYSOWANE W BARDZO REALISTYCZNY SPOSÓB I ZASŁUGUJĄ NA POCHWAŁE. CIUT GORZEJ PREZENTUJĘ SIĘ STATEK NA KTÓRYM PROWADZIMY "DRUGI ETAP" GRY. WSZYSTKO W NIM JEST DOŚĆ PROSTE I NIE ZMIENIŁO SIĘ NIC OD CZASU PSX. 

NATOMIAST NIE MOŻNA ZWRÓCIĆ UWAGI NA OPRAWĘ DŹWIĘKOWA GRY.. JEST ŚWIETNA, W DODATKU W TRYBIE SURROUND (WŁĄCZCIE RAYBLADE NA DOMOWYM SPRZĘCIE HI-FI I ZOBACZCIE JAK MUZA DAJE KOPA!).  JEST TU MASA NAPRAWDĘ BARDZO DOBRYCH UTWORÓW MUZYCZNYCH BUDUJĄCYCH KLIMAT GRY, KTÓRE CZASAMI SĄ NASTROJOWE,CZASAMI DYNAMICZNE A KIEDY INDZIEJ NAPĘDZAJĄCE DO WALKI (MOTYWY Z INTRO I RAIRU THEME SĄ GENIALNE) I JEST ICH PONAD 40 - A KAŻDY Z NICH TRZYMA GENIALNY POZIOM.  RÓWNIE DOBRE I ZARAZEM REALISTYCZNE SĄ ODGŁOSY WSZYSTKICH ATAKÓW, STRZAŁÓW ,UDERZEŃ CZY MAGII ITP.

ALE CZY TO WSZYSTKO DZIĘKI CZEMU GRA JEST TAKA DOBRA? NIE... TO DZIĘKI OSTATNIEMU SAVE'OWI, BO TO ON DAJE MOŻLIWOŚĆ DZIĘKI KTÓREJ BĘDZIEMY WSZYSTKO ODKRYWAĆ : ROBOTY, POSTACIE, RÓŻNE SYTUACJE I MISJE BO CZYM WIĘCEJ RAZY BĘDZIEMY KOŃCZYĆ GRĘ TYM BARDZIEJ ZADANIA BĘDĄ ZMIENIAĆ SWOJE OBLICZE! ODKRYJEMY MASĘ WSTAWEK, FILMÓW I SEKRETÓW. POWIEM TYLKO, ŻE ABY UJRZEĆ WSZYSTKIE ZAKOŃCZENIA TRZEBA UKOŃCZYĆ GRĘ 8 RAZY. PO PRZEJŚCIU RAYBLADE OTRZYMUJEMY JESZCZE KOD NA STRONĘ WWW W DC'KOWEJ EDYCJI (WWW.WINKY.CO.JP) DZIĘKI CZEMU DOSTAJEMY DOSTĘP DO SPECJALNEJ GALERII! PISZĄC KRÓTKO - W TEN TYTUŁ CHCE SIĘ GRAĆ!

DEVELOPERZY ODDALI NAM W RĘCE PRODUKT NIESAMOWICIE DŁUGOWIECZNY, Z BARDZO DOBRĄ OPRAWĄ AUDIO-WIZULANĄ, KTÓRY WŁAŚCIWIE SIĘ NIE NUDZI I DAJE MAKSIMUM SATYSFAKCJI Z ZABAWY. NA KONIEC POWIEM TYLKO - RAYBLADE TO POZYCJA OBOWIĄZKOWA DLA MIŁOŚNIKÓW GIER Z GATUNKU STRATEGII TUROWYCH Z DOMIESZKĄ RPG! NIE POZWOLI WAM ODEJŚĆ OD KOCHANEGO DC PRZEZ DŁUGIE MIESIĄCE, I BĘDZIE DLA WAS JEDNĄ Z NAJLEPSZYCH WYDANYCH GIER Z TEGO GATUNKU! POLECAM!

Strona producenra: http://www.winky.co.jp/

Ostatnio edytowany przez Garsa Come Back (2011-12-30 00:21:27)


Pomóż mi zarobic kasę na nową konsolę_____SKOPIuj LINK I WKLEJ DO PRZEGLĄDARKI____: LINK: http://543b5c1b.linkbucks.com

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.54dh.pun.pl samotna szuka samotnego moj numer tel motylki pro ana forum jrg 5 gdańsk jak ogladac naruto na telefonie